Ceremoniál ČAKO v Muzeu Policie ČR

Dne 10.3. 2022 se ve společenských prostorách Muzea Policie ČR uskutečnil ceremoniál – slavnostní setkání členů, příznivců a blízkých spolupracovníků ČAKO. Prezident P. Bílek v reakci na aktuální ruskou invazi na Ukrajinu seznámil přítomné s publikovaným Prohlášením ČAKO v této věci a následně byla vzdána úcta civilním obětem této absurdní války.

Dále připomněl významná institucionální výročí – 30 let od založení Československého atlantického klubu a 23 let od vstupu České republiky do Severoatlantické aliance.

Upozornil i na významná osobní jubilea – nedožité 105. narozeniny právě zesnulého Eduarda Hroznýše Marka, čestného člena ČAKO, 95. narozeniny armádního generála Ing. Karla Pezla, čestného člena ČAKO, 90. narozeniny brig. gen. Ing. Zdeňka Čeřovského, čestného člena ČAKO, 83. narozeniny plk. doc. Ing. Stanislava Schorma, CSc., čestného člena ČAKO a dalších.

Poté prezident P. Bílek vedl rozhovor s plk. doc. Stanislavem Schormem, který se v Křesle pro hosta vyznal ze svých celoživotních aktivit v oblasti bezpečnosti a spolupráce s NATO v rámci jeho působení na Vojenské akademii, respektive Univerzitě obrany v Brně.

Na závěr setkání prezident vyhlásil P. Bílek zřízení čestného titulu Veterán XX. století při ČAKO a vedením tohoto organizmu pověřil plk. Ing. Jaroslava Vítka, MBA.

Po oficialitách následovala neformální část setkání, kde přítomní rozvinuli bohatou diskusi o současné bezpečnostní situaci v Evropě a perspektivách evropské bezpečnostní architektury.

Pavel Bílek, Prezident ČAKO

remoniál v Muzeu Policie

Příspěvek byl publikován v rubrice akce, Články, Uncategorized a jeho autorem je admin1. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.