Výstava MZV ,,25 let Česka v NATO” je k vidění na Náměstí Republiky v Praze

Ministerstvo zahraničních věcí zahájilo 2. března výstavu zaměřenou na výročí vstupu Česka do NATO, která prezentuje českou cestu do Aliance, důležitost našeho členství, ale také konkrétní příběhy českých zástupců v NATO. Součástí výstavy jsou názory českých občanů. Výstava v českém a anglickém jazyce je k vidění na Náměstí Republiky od soboty 2. března do pátku 29. března a v elektronické verzi je k dispozici na webu MZV.

„Díky členství v NATO se Česko už čtvrtstoletí podílí na rozhodování o zásadních bezpečnostních otázkách. Na půdě mezinárodních organizací jsou Češi vidět a slyšet. V květnu nás čeká setkání ministrů zahraničí států NATO v Praze, které potvrzuje, že Česko je ostatními spojenci vnímáno jako spolehlivý a platný člen Aliance. Tyto skutečnosti je třeba stále připomínat,“ popisuje ředitel Odboru komunikace MZV Karel Smékal.

Panelová výstava prezentuje události spojené se vstupem Česka do NATO. Zaměřuje se především na důležité historické milníky, které vedly k přistoupení Česka do Aliance. Představuje české zástupce v NATO, kteří v Alianci působili nebo aktuálně působí. Pozornost je věnována také názorům občanů, kteří jsou do výstavy zapojeni. Jednotlivé panely výstavy jsou pak provázány s komunikační kampaní na sociálních sítích MZV, která bude zahájena v období výročí přistoupení Česka do NATO.

U příležitosti výročí českého členství v Alianci a květnového neformálního setkání ministrů zahraničí států NATO v Praze připravuje MZV celou řadu aktivit. Patří mezi ně například diskuse s veřejností, přednášky na středních školách, výstavy, konference i série informativních příspěvků o členství v NATO na sociálních sítích MZV.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Výstavu si lze též prohlédnout na tomto odkazu MZV_NATO_vystava_1220x1930_CZ_